Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.05.2024, 21:05

Школа Лідерів

Меню сайту
Категорії розділу
Орієнтир на успіх [2]
Молодші школярі (6-10 років) [2]
Тінейджери (11-14 років) [1]
Старшокласники (15-17 років) [1]
Наше опитування
Чи порадите Ви цей сайт знайомим?
Всього відповідей: 28
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Молодші школярі (6-10 років)

В школу за радістю!
6-7 років - це дуже важливий період в житті дитини. Це одна з вікових криз, коли дитина проходить новий етап становлення особистості. Формується не тільки особистість, але й певні сімейні установки, з якими дитина йде в школу. А там зовсім інші правила, інші норми, інший колектив. І потрібно вчитися співвідносити свої особисті і сімейні цінності з цінностями нового співтовариства.Тому все дуже серйозно і досить складно. І поверхнево до цього періоду в житті дитини відноситися ні в якому випадку не можна!

Якщо дитина в сім'ї добре розвивалася і спілкувалася, перш за все, зі своїми однолітками, то, можливо, ніяких особливих труднощів і не виникне. Але якщо адекватне спілкування з батьками і ровесниками було обмежене, то в школі у дитини можуть виникнути різні комунікативні проблеми. Малюкові буде складно порозумітися з однокласниками, його кривдитимуть, і це може спричинити за собою дитячі комплекси, які потім можуть перерости в дорослі. У нього може не сформуватися основний, базовий момент - комунікація. А немає комунікації - немає успішності в житті, тому що всі ми залежимо від спілкування, адже ми живемо в епоху спілкування!

Чи можуть батьки допомогти дитині уникнути таких проблем? Чи існують якісь прийоми підготовки дитини до школи?
По-перше, батькам необхідно більше спілкуватися з дитиною, щоб навчити її комунікації, по-друге, не варто нехтувати допомогою фахівців - психологів. Має сенс до того, як дитина пішла в школу, показати малюка такому фахівцеві, щоб перевірити хоча б основні психічні функції, наприклад, увагу, мислення. Адже батьки іноді не помічають якісь важливі речі, наприклад, що їх дитина не дуже уважна. В школі ж можуть виникнути складнощі, тому що потрібно сприймати інформацію і запам'ятовувати її, а вчителі не можуть приділяти дитині багато часу, щоб розвивати увагу, однолітки ж починають кепкувати над такою дитиною. При цілеспрямованій підготовці малюка до школи абсолютно можливо підтягти до рівня норми основні психічні функції.

Як поводитися батькам в перші місяці навчання в школі дитини?
Все дуже індивідуально, але одне очевидне: у сім'ї увага до першокласника повинна бути підвищена. Тому що для дитини - це стрес. У будь-якому стресі, і для дорослого, і для дитини, важлива підтримка. Для дитини найнеобхідніша в цей період підтримка - батьківська. Батьки повинні бути поряд. Разом з тим вони не повинні надмірно опікувати дитину. Першокласникові потрібно давати самостійність, але тато і мама при цьому повинні бути максимально близько. І якщо для цього комусь з батьків потрібна відпустка, означає треба йти у відпустку.

Як потрібно вибудовувати режим дня майбутнього першокласника?
Режим дня - це дуже важливий момент. Непогано дізнатися в школі, який графік навчання буде в перші місяці. І помалу привчати майбутнього першокласника до нового життя, як мінімум, вставати зранку. Називати для малюка зміни як «режим дня» не варто, щоб не травмувати дитячу психіку. Потрібно просто потихеньку вибудовувати день дитини так, щоб він поступово наближався до шкільного розпорядку дня.

А як організовувати вихідні в перші шкільні місяці: чи варто прагнути максимально наситити їх новими для дитини враженнями або навпаки, проводити їх виключно удома, в крузі сім'ї?
Тут все теж дуже індивідуально. Якщо в сім'ї прийнято після важкого робочого дня розслаблятися на дивані, то можливо, і варто у вихідні дати дитині просто спокійно відпочити. А прихильникам активного відпочинку, корисно у вільний час сходити кудись з татом і мамою. Звичайно, не варто під час таких «походів вихідного дня» продовжувати розучувати таблицю множення, потрібно дивитися і ділитися враженнями, а попутно обговорювати з сином або дочкою, що відбувається в школі. Не треба боятися перенавантажувати дитину новими враженнями, інформацією. Поріг стомлюваності у дітей на інформаційному полі набагато нижчий, ніж у дорослих. Діти активно пізнають світ, і цим треба користуватися!

Як батькам потрібно налаштовувати дитину перед школою? Про що варто говорити?
Найголовніше - не треба виставляти якісь жорсткі вимоги, наприклад, вчитися тільки на «дванадцятки», а потім погрожувати покаранням за їх невиконання. Це веде до того, що ваш новозпечений школяр просто перестане розповідати вам про якісь значущі речі, які батькам необхідно знати, - про свої відносини з друзями, наприклад, а це вже початок міні-конфлікту. Дитині перед школою потрібно розповідати про те, навіщо потрібне навчання, пояснювати на доступному рівні, чому необхідно вчитися. Показувати, чим навчання допомогло в житті мамі і тату. На поведінковому рівні новозпеченого школяра можна стимулювати до навчання простим прийомом: пообіцяти йому щось.
У жодному випадку не можна дотримуватися стратегії покарання. Говорити, що за «двійку» ти будеш чогось позбавлений або, ще гірше, поставлений в кут - заборонений прийом. Це загрожує розривом комунікацій в сім'ї, тобто відсутністю розуміння між батьками і дітьми, по-перше, а по-друге, зниженням мотивації до навчання. Школа асоціюватиметься у дитини з негативом. У малюка може з'явитися страх перед школою, боязнь зробити помилки. Тому так робити не можна!

На що потрібно орієнтуватися при виборі школи? Наскільки виправдано прагнення деяких батьків неодмінно віддати своє чадо в елітну школу?
Перш ніж приступити до вибору школи, потрібно тверезо оцінити здібності і схильності своєї дитини. Елітна школа, особливо з поглибленим вивченням предметів - це завжди підвищене навантаження. І якщо дитина до них не готова, то вибирати таку школу просто безглуздо. Це і для малюка травма, і для батьків переживання. Тому перш ніж ухвалювати остаточне рішення про те, в яку школу відправляти своє чадо, просто необхідно провести діагностику  психічного і фізичного стану дитини. І це відноситься не тільки до дітвори, яка має якісь відхилення в розумовому чи фізичному розвитку, але і до звичайних здорових дітей. Потрібно обов'язково перевірити у них рівень уваги і мислення. Перенавантажувати дитину у жодному випадку не можна. Тому батьки повинні чесно відповісти на головне питання: чому я хочу віддати дитину в елітну школу? Якщо це робиться тільки ради престижу, а дитина не готова, то цього робити не варто.

Чи потрібно дитину питати, в якій школі він хоче вчитися?
Насправді це дуже важливо - дати дитині право, ну якщо не вирішувати свою долю, то хоч би брати участь в обговоренні. На думку психологів, дуже важливо виховати маленьку людину не так, як це хочуть мама і тато (на жаль, часто батьки хочуть реалізувати через дитину власні невтілені бажання і можливості), а так, щоб малюк зміг максимально розкрити свої здібності, зміг повністю реалізувати себе.

Наскільки корисні дитині спеціальні тренінги при підготовці до школи?
Дуже корисні! Тому що допомагають вирішити багато проблем та упереджують ускладнення під час навчання. Наприклад, дитина не вміє спілкуватися в парі, так от на тренінгу вона дістає можливість знайти і відшліфувати цей навик в безпечному середовищі під контролем тренера. На тренінгах розвиваються навики спілкування, уваги такі необхідні в школі.

Наскільки популярні сьогодні такі тренінги?
Дуже популярні. Тому що вони приносять конкретну користь: дитина приходить в школу не "зашуганою-забитою", а розкутою, готовою до спілкування, обізнаною про цінність власного «Я», з розумінням, що будь-який конфлікт можна вирішити та вмінням знаходити собі друзів. А найголовніше, наші діти впевнені, що школа - це гра, дуже цікава і захоплююча.

Але чи не таїться в цьому інша небезпека: дуже впевнені в собі і розкуті діти, на жаль, не завжди подобаються вчителям?
Так, таке буває. Але для цього існують спільні тренінги дітей та батьків, на яких дітвора вчиться вибудовувати відносини з дорослими в певних рамках. Діти, які відвідали тренінги - це абсолютно "інші" діти: вони знають собі ціну, вони непогано розуміють мову дорослих, вони не соромляться себе показати, вони легко знаходять мову зі своїми однолітками, вони не бояться робити помилки, що, до речі, дуже важливо, тому що деколи батьки не залишають дітям права на помилку. Для такої дитини школа - це суцільний позитив, і це обов'язково позначається на успішності. Такі дітки добре вчаться.

Чи потрібно перетворювати 1 вересня на сімейне свято?
Обов'язково потрібно! Взагалі свята треба влаштовувати з будь-якого значущого приводу. А вже коли дитина відправляється в перший клас, відзначити цю подію краще всією сім'єю. Одягніть свого першокласника в нарядний костюм, приготуйте що-небудь смачненьке і після шкільної лінійки зберіться разом з бабусями і дідусями за святковим столом, словом, зробіть так, щоб у дитини залишилися від цього дня якомога більше приємних вражень. Таким чином, ви закріпите у малюка позитивне сприйняття школи. Він швидше її полюбить і вчитиметься із задоволенням.
Категорія: Молодші школярі (6-10 років) | Додав: for_children (02.02.2010) E
Переглядів: 1156 | Теги: Перший, школа, вибрати школу, Тренінг, першокласник, підготовка до школи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz